İlçeler - Mersin Online EKB Başvurusu Yapın
0850 304 1216
info@mersinekb.net
Yenişehir
Mersin’in en gelişmiş ilçesi olarak bilinen Yenişehir ilçesi Mersin nüfusunun neredeyse yarısına tekabül eden bir yoğunluğu yer almaktadır. Birçok önemli yapılandırmaların burada bulunması ve sahil şeridi ile Türkiye’nin de en büyük parkına sahiptir.
Toroslar
Toroslar ilçesi uzun yıllardır aynı belediye başkanı ile çevre dostu olma yolunda hızlı adımlar atan Mersin’in en şirin ilçelerinden biridir. Bu ilçe içerisinde önemli yapıların yer alması da ilçenin kente ne derece büyük bir sorumluluk taşıdığı da belirgindir.
Tarsus
Tarsus Burhanettin Kocamaz başkanlığı döneminde ciddi anlamda büyük bir artış sergiledi, şehrin henüz hayvanat bahçesi yokken dahi Tarsus da kurularak daha fazla turizmi çekme amaçlı büyük çabalar sarf edilmiştir. İlçe Mersin’in en büyük ilçesidir ve her geçen gün yatırımların artışı ile ve demir yollarının bu noktada merkezi oluşturması ile de ilçeye olan geliş gidiş konusundaki sorunlar tamamen çözülmüştür.
Silifke
Dünyaca tanıtan ve Mersin’in en büyük ilçelerinden birisi olan Silifke gerek halk oyunları, gerek çileği ve de eşi benzeri bulunmayan tescillenmiş Silifke yoğurdu ile meşhur bir ilçedir. Sahil kesim olması ile Susanoğlu Türkiye’nin en uzun plajları içerisinde  yerini almıştır.
Mut
Toros dağlarının yamacında bulunan ve genelde çiftçilik, tarım ile geçimini sağlayan Mut ilçesi yayla evleri ile meşhur bir ilçedir. Yayla evleri zeytin bahçeleri içerisinde yerini almaktadır ve muhteşem bir doğa manzarasına hâkimdir.
Mezitli
Son yıllar da Suriye göçü ile adeta nüfusunu dört katına çıkartan Mezitli ilçesi belediyenin de vermiş olduğu tüm çabalara rağmen yeni yapılan inşaat alanlarında ki çalışmaların da zaman sorunu yaşamaktadırlar. Özellikle de iskân izni alımın da geçerli olan ve birçok faktörleri etkileyen Mezitli enerji kimlik belgesi zorunluluğu 2011 yılından bu yana devam etmektedir.
Gülnar
Ülkemiz de yer alan ve tüm binaların zorunlu olarak Gülnar enerji kimlik belgesi alınması 2011 yılından buyana getirilmiştir. Sizler binanızı tamamlanma sürecinde iken hava koşullarından ısı yalıtım alanlarına, kaç odalı olduğundan ve içerisinde yaşayacak kişi sayısına kadar birçok etkenleri göz önünde bulundurarak rapor hazırlanmaktır.
Erdemli
Mersin’in en önemli ilçelerinden birisi olan Erdemli tamamen deniz kenarı ve yazlık bir ilçe olduğu için burada otel yapımlarından, pansiyon ve yazlık evlere kadar her yeni gün bir inşa alanı oluşmaktadır. Yayla olarak da oldukça büyük bir önem veren Erdemli halkı yazları neredeyse %80 yaylaya taşınmaktadır.
Çamlıyayla
Toros dağlarında bulunan Çamlıyayla doğası ile eşsiz bir manzaraya sahiptir. Pozantı’nın hemen çaprazında kalan ve Tarsus’un Toroslar dağların da yer alan adından da anlaşıldığı gibi adeta bir yayla olan Çamlıyayla da yazlıkçıların büyük bir akını yer almaktadır.
Bozyazı
Bozyazı ve tüm mahallelerinde sizlerin inşa alanlarını yerinde inceleyerek kısa süre içerisinde Bozyazı enerji kimlik belgesi alımında katkıda bulunmaktayız. Özellikle de Bozyazıda tekmen ve tekeli mahallelerinde gelişen inşaat yapılanması ile binaları yerinde inceleyerek sizlere binanızın hak etmiş olduğu değeri biçmekteyiz.
BİZDEN TEKLİF ALIN